SPİDER CEPHE SİSTEMLERİ

Genç Metal Alüminyum'un hizmetleri hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Spider cephe sistemlerine transparan giydirme cephe adı da verilmektedir. Spider cephe sistemleri yapılarına estetik bir görünüş kazandırmanın yanı sıra yapılarınıza mimari bir tasarım kazandırmaktadır. 

Spider Transparan Cam Cephe Sistemlerinin uygulanmasındaki asıl amaç gün ışığından en iyi şekilde faydalanılmasını sağlamaktır. Hem gün ışığından faydalanıp hem de iç mekânları şeffaf cam kullanılmasından dolayı iç ve dış ortam arasındaki görüle bilirlik oranının maximum düzeyde açığa çıkartabilirsiniz. Buda bu sistemin en önemli özelliğidir.

Şık görünüme sahip olan bu Spider Transparan Cam Cephe Sisteminin diğer bir adı da vantuzlu cam cephe kaplamalarıdır. Çarpıcı mimari sistemlerin yaratılmasında bu sistemin kullanılmasının diğer sistemlerden farkı ise alt taşıyıcı sistemin cam ve paslanmaz profillerden oluşması içerisinde alüminyum profilin kullanılmamasıdır.

Spider cephe sistemleri paslanmaz rotiller aracılığıyla dörtkenarından delinerek tutturulmuş olan camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmasıyla oluşmaktadır.

Spider cam cephe sistemlerinde camlar lamine tek cam olarak kullanılabildiği gibi lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir. Camlar arasında kalan fuga boşluklarının doldurulması işlemi tekniğine uygun olarak yapılmakta ve toz tutmayan silon ile doldurulmaktadır. Projelerin özelliğine göre paslanmaz örümcek tutucular farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Uygulama Alanlarından bahsedecek olursak;

*Özel binalar ve yapılar

*Fabrikalar

 *Oteller

*Kamu hizmet binaları

*Konutlar

*Alışveriş merkezleri, AVMler

*Havaalanları

*Bankalar

*İş merkezleri     

*Mağazalar

*Residenc

Genç Metal Alüminyum by © İsmira Ajans , 2015

Tüm Hakları Saklıdır