OTOMATİK FOTOSELLİ KAPILAR

Genç Metal Alüminyum'un hizmetleri hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Mekânlara giriş çıkış yaparken kapınızı açmak için bir fiziksel güce ihtiyaç duymadan açtığınız kapılardır. Fotoselli kapılar alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmasının yanı sıra cam kapılara da uygulanabilmektedir. Fotoselli kapılara otomatik kapılarda denilmektedir. Fotoselli kapı olarak anılmasının nedeni ise üst kısma yerleştirilen fotosel sensöründen almaktadır.  Bu sensör sayesinde kontrol mekanizması çalışır ve algılama hareketi başlar ve kapıyı harekete geçirir.

Fotoselli kapılar insan trafiğinin yoğun olduğu fabrikalar, havaalanları, süpermarketler, belediye binaları, alış-veriş merkezleri, oteller, hastaneler gibi alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

Primaztik fotoselli kapı, kendinden hava perdeli otomatik kayar kapı, eğimli otomatik kapı ve medya panelli otomatik kapılar olmak üzere 4 çeşit otomatik kapı çeşidi vardır.

Bu kapı çeşitleri kullanım alanlarına gör farklılıklar gösterir. Genç Metal Alüminyumu fotoselli kapılar konusunda tercih ettiğinizde istediğiniz alana en uygun çözümü sunacağından emin olabilirsiniz.

Genç Metal Alüminyum güvencesi ile kullandığınız fotoselli kapılarınızın güvenlik önemleri de dikkat çekmektedir. Bu kapılarda elektromanyetik kilitleme mekanizması olduğundan istenildiği takdirde manuel’de uygulama yapılabiliyor. Bu mekanizması ile de sıkışmaları önlemek amacıyla kapı kanatları bir engelle karşılaştığında otomatik olarak tekrar açılıyor bu sayede olası sıkışmaların önüne geçiliyor.

Fotoselli kapılar öncelikle algılama(radar) sistemi ile çalışır, ardından kontrol paneli yönetim sistemi ile kapının açma kapama, sürekli kapalı olması, sürekli açık olması, kanatların yarı yarıya açık olma durumu ya da tek yönlü açılması gibi komutları yönetir. Daha sonra kanat profilleri sistemi ile kanatların ağırlığı ile otomatik kapının performansına olan orantının doğruluğu hesaplanır. Ve en son olarak monte ve yürütme sistemi dediğimiz fotoselli kapının en önemli unsurlarından olan bu işlem ile hız ayarı, ağırlık ayarı ve birçok diğer özellikler motor ve yürütme grubunun performansına göre belirlenir.

Aşağıda fotoselli kapı çeşitlerini bulabilirsiniz. Size en iyi çözümü sunabilmemiz için bizi aramanız yeterlidir.

Fotoselli Ameliyathane Kapısı ve Sedye Transfer Kapısı

Fotoselli Teleskopik Kapı

Otomatik Hermetik Kapı

Fotoselli Cam Kapı

Dairesel Fotoselli Kapılar

Fotoselli Akordiyon Kapı

Yangına Dayanıklı Fotoselli Kapı

Isı Yalıtımlı Otomatik Kayar Kapılar

Klimatize ortamların yalıtılmasında, ısı yalıtımlı cepheleri tamamlamaya yönelik bir üründür.

Panik Açılır Fotoselli Kayar Kapı ( Breakout Kapı)

Genç Metal Alüminyum by © İsmira Ajans , 2015

Tüm Hakları Saklıdır